Skóre je pro Australanky kruté, říká po výhře českých tenistek ve Fed Cupu kapitán Pála

České tenistky se probojovaly popáté za sebou do semifinále Fed Cupu a konečný výsledek 4:0 nad Austrálií budí velký respekt. Obzvlášť poté, co se před víkendovým duelem se ozývaly hlasy, které zpochybňovaly formu Petry Kvitové a Lucie Šafářové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehrající kapitán Petr Pála, Petra Kvitová a Lucie Hradecká slaví postup českých tenistek do semifinále Fed Cupu | Zdroj: ČTK

"Myslím si, že musejí Češky vyhrát potřetí. My jsme tady měli pár příležitost vyhrát, ale ony předvedly ve zlomových chvílích svůj nejlepší tenis. Takže když se mě ptáte na to, zda jsou schopny zvítězit potřetí, já říkám ano. Myslím si, že zase vyhrají," pěla na výkon českého fedcupového týmu nehrající kapitánka Australanek Alicia Moliková.

Mezi krizové momenty patřily určitě všechny tie-breaky. Celkem jich bylo o víkendu k vidění pět a po všech se radovaly Češky. Petra Kvitová s Lucií Šafářovou zvládly po dvou zkrácených hrách a za rozhodnutého stavu obstálo v tie-breaku i deblové duo Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou.

"Skóre 4:0 neodpovídá tomu, co se celou dobu na kurtu dělo, pro Australanky je to hodně kruté. Měly mečbol, setboly a nakonec vyhrály jenom jeden set. Myslím, že to bylo daleko vyrovnanější, než když si to člověk přečte na papíře. V sobotu holky prohrávaly, v neděli Petra prohrávala, ale všechny zápasy otočily," říká nehrající kapitán českých tenistek Petr Pála.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapitán českých tenistek Petr Pála si pochvaluje fungování celého týmu během fedcupových zápasů

Češky se ve Fed Cupu vždy herně vybičují k nejlepším možným výkonům. Dokonale to bylo vidět právě teď v Ostravě, kam přijížděly Lucie Šafářová s Petrou Kvitovou se zápornou bilancí v sezóně a nejistou formou. Přesto pod českou vlajkou znovu uspěly.

"Myslím, že to je zásluha celého týmu, který funguje naprosto skvěle. Dobře se doplňujeme, vycházíme spolu a snažíme se pro holky vytvořit nejlepší podmínky. Člověk cítí, že holky chtějí hrát, chtějí se předvést, vyhrát a to jim dodává velkou sílu. Nám se s nimi daleko lépe pracuje, když samy chtějí," vyzdvihuje Petr Pála charakter tenistek a také ojedinělou týmovou chemii, kterou se vždy na celý týden podaří vytvořit.

Zejména díky ní Češky vyhrály už sedm fedcupových zápasů v řadě a mají chuť i na další. Na konci dubna pojedou k semifinálovému souboji do Itálie.

Alena Benešová, Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme