Česko na ME v rychlobruslení na krátké dráze budou reprezentovat Novotná a Loudín

Rychlobruslaře na krátké dráze čeká evropský šampionát ve víceboji. Od pátku do neděle se uskuteční v Drážďanech. České barvy budou hájit dva jistí účastníci olympijských her v Soči - Kateřina Novotná a Vojtěch Loudín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Novotná | Foto: ČTK

Pro oba závodníky, reprezentující Klub sportovního bruslení Benátky nad Jizerou, je evropský šampionát posledním testem před Soči. Kateřina Novotná se navíc v případě Drážďan vrací do haly, ve které před čtyřmi lety vybojovala titul nejvšestrannější rychlobruslařky starého kontinentu.

"Drážďany jsou moje oblíbené město, kde závodím od dvanácti, třinácti let. Vždycky si mi tam celkem dařilo a dobře se mi tam jezdí i teď," uvedla trojnásobná účastnice zimních olympijských her. Evropa pro ni znamená společně se Soči jeden z vrcholů sezony.

Přehrát

00:00 / 00:00

Evropský šampionát v short tracku bude mít dva české zástupce

"Trénuju tak, abych mohla závodit i na mistrovství Evropy. Olympiáda je od evropského šampionátu dostatečně vzdálená, abych mohla jet na oba vrcholy sezony," vysvětluje.

Úspěch v Drážďanech navíc může zvednout před odletem do Soči sebevědomí. "Dva měsíce jsme nezávodili a před olympiádou je třeba získat jistotu," uvědomuje si Kateřina Novotná.

Její benátecký kolega Vojtěch Loudín se chystá na olympijské hry poprvé ve své kariéře. Přání startovat pod pěti kruhy obětoval vše, a to včetně práce. Na startu evropského víceboje má přání především spojené s úspěchem na své hlavní trati 1500 metrů

"Rád bych byl na patnáctistovce v semifinále, to bych byl spokojený," říká.

Absolutní špička se ale rozšiřuje a vybojovat úspěch nebude jednoduché. “Každé závody může vyhrát někdo jiný. Hlavně Holanďané a Francouzi jsou silní. Tu už se dotahují i na závodníky z Asie a Kanady,“ říká ke konkurenci na mistrovství Evropy v shortracku Vojtěch Loudín.

Pavel Petr, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme