Českým běžcům na lyžích nevyšel závod v Novém Městě podle představ

Dřeli v přípravě, chystali se, těšili se. Ale závod Světového poháru v Česku nevyšel domácím běžcům na lyžích podle představ. Sice tři skončili v Novém Městě na Moravě na bodovaných místech - tedy do třicátého, ale spokojení nebyli. A to hlavně Lukáš Bauer, který obsadil 18. příčku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžec na lyžích Lukáš Bauer v Novém Městě bojoval, tentokrát to ale nevyšlo | Foto: ČTK

Diváci u tratí se sice opět výborně bavili a fandili hlavně českým běžcům, ale těm nebylo za cílem moc do zpěvu. Stejně jako reprezentačnímu trenérovi Miroslavu Petráskovi.

„Jen jeden z nich určitě bude plně spokojený, což je Jirka Magál. Odvedl velice dobrý závod, myslím, že nejlepší umístění za poslední dobu v klasice. Pro Lukáše určitě umístění na deset není to, co očekával od tohohle závodu. A Martin Jakš taky. Oba dva – vzhledem ke zdravotním problémům – odjeli závod, který nebudou hodnotit jako výborný,“ říkal český trenér.

Takže Jiřího Magála mohlo těšit 25. místo, zatímco Lukáše Bauera 18. naštvalo. „Myslím, že s mými výsledky nemůžu být klidný, když obsadím osmnácté místo,“ prohlásil kousek za cílem Lukáš Bauer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Českým běžcům na lyžích nevyšel závod v Novém Městě podle představ

Do poloviny závodu se přitom staral o tempo, ve vedení se střídal hlavně se Švédy, i s pozdějším vítězem Johanem Olssonem. „Možná je pěkné, že jsem byl v průběhu závodu vidět, ale rozhoduje konec. Bohužel!“ nebyl zprvu k uklidnění Lukáš Bauer.

Snad mu pak pomohla konzultace s osobním servismanem, a v této sezóně také blízkým rádcem, Vítem Fouskem. Ten rozhodující chvíle popsal takto.

„Nakopl to Cologna a udělal tam díru. Lukáš se to snažil za každou cenu dojet, v tom momentě mu potom trochu ‘došlo‘ a poslední kolo jel tak, jak jel – už z posledních sil. Ale bojoval a celý závod jel myslím výborně. Dojel relativně s malou ztrátou, vím, že až osmnáctý, ale to se nedá nic dělat,“ zachovával svůj nadhled Vít Fousek.

A jak hodlal pomoci Lukáši Bauerovi zpět do pohody? „Myslím, že se pobavíme. Vidím, že ho bolí noha jako ‘prase‘, protože kulhá. Nevím, jestli to v tom sehrálo roli, to vám musí říct Lukáš.“

Bolest v noze se týkala zánětu achillovky, který Lukáš Bauer celý týden léčil. A ještě než odkulhal z mix-zóny, řekl toto. „Nastoupil jsem do závodu, takže bych tu patu v této chvíli neřešil.“

Ale musí se jí zaobírat velmi záhy. Už zítra je totiž v plánu štafeta, do které by měl Lukáš Bauer nastoupit. Pokud mu to tedy zítra ráno lékař nezatrhne.

Tomáš Kohout, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme