Čeští sdruženáři se chystají na Summer Grand Prix, lídrem je Dvořák

Mluvit o zimním sportu v těchto dnech může být osvěžující. Těm, kteří mají raději chladnější počasí, bychom tak mohli udělat informacemi o severské kombinaci radost. Jenže to má jeden háček – zabývat se budeme letní odnoží závodu sdruženářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sdruženář Miroslav Dvořák | Foto: Tomáš Kohout

Alpští lyžaři v létě vyrážejí za přípravou na ledovce, akrobatičtí točí svá salta a vruty do vody, ale jak to dělají sdruženáři? Podobně jako skokani na lyžích dopadají na povrch podobající se umělé trávě a potom se přezují do jiného typu lyží: do kolečkových, na kterých absolvují druhou část závodu. Pokud chcete vidět, jak to vypadá v praxi, zajeďte se 31. srpna podívat do Liberce.

„Najisto bude startovat Tomáš Slavík, Míra Dvořák, Aleš Vodseďálek, Lukáš Havránek. To je základ, ti jsou v mančaftu. A potom budou startovat kluci, kteří mají body z Kontinentálního poháru v zimě nebo startovali na mistrovství světa juniorů,“ nechává nahlédnout do své nominace pro závod letní Grand Prix trenér českých sdruženářů Luděk Šablatura.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští sdruženáři se chystají na Summer Grand Prix, lídrem je Dvořák

Možná vám ve výčtu chybí nejlepší český závodník severské kombinace posledních let Pavel Churavý, jenže ten je po operaci a jeho start tedy nepřipadá v úvahu. Proto se vyplatí sledovat hlavně Miroslava Dvořáka, čtvrtého muže loňského celkového hodnocení seriálu.

„Míra jezdí výborně na kolečkových lyžích, má obrovský potenciál. Ještě k tomu teď dost dobře skáče. Dobře skákal na soustředění v Zakopaném i teď v Liberci. Myslím, že největší naděje má on,“ uvedl Luděk Šablatura.

A jeho slova potvrzuje i sám Miroslav Dvořák. „Skáču v pohodě, skoky jsou vyrovnané. Není to jeden skok daleko, druhý málo. I v kontrolním závodě jsem odvedl, co jsem skákal v tréninku, což třeba, když nebyla forma vyrovnaná, se mi nestávalo, závody jsem pokazil. A teď jsem skočil v podstatě to, na co jsem měl.“

Tak to bychom měli skoky, ale čím to, že se Miroslavu Dvořákovi tak dobře vede na kolečkových lyžích - možná ještě víc než na klasických běžkách?

„Na běžkách musí být člověk opatrnější. Když mu dojdou síly, tak i ze sjezdů už není ta lyže taková. Ale kolečka, ta ložiska, tam je to pořád stejné. Takže když už si člověk potom jakoby nedává tolik pozor na techniku, tak se může pořád s těmi lidmi udržet,“ vysvětlil Miroslav Dvořák.

Cíle pro letošní ročník Summer Grand Prix si ale Dvořák žádné nedává, protože jde především o přípravu na zimní sezónu. A pak také neví, jak moc silná konkurence ho čeká.

Poměří se s ní v celkem pěti závodech - po dvou v Oberwiesenthalu a Oberstdorfu a mezi nimi v tom libereckém. Ze skokanského můstku se první ze sdruženářů spustí 31. srpna v 9 hodin, běh na kolečkových lyžích je naplánovaný v areálu ve Vesci na sedmnáctou hodinu.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme