Čeští skokani na lyžích zakončili úspěšnou sezónu a těší se na odpočinek

Čeští skokani na lyžích mají za sebou jednu z nejlepších sezón za poslední roky. Těžko se to porovnává se zimou 2005-2006, kdy Jakub Janda vyhrál celkově Světový pohár, ale teď jsou hned tři mezi nejlepšími třiceti a dva v první patnáctce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka (vlevo) a Lukáš Hlava (uprostřed) na čtyřkolce | Foto: Tomáš Kohout

Unaveně veselý rozbor zahájil nejlepší z nich, Roman Koudelka. Pozice jedničky mu patřila s přehledem celou sezónu, ale nebyl tentokráte sám mezi světovou špičkou. Po celkově 10. místě byl samozřejmě spokojený, ale také pořádně utahaný.

"Zlomový bod byl před mistrovstvím světa v letech ve Vikersundu, kdy jsem byl nemocný, nemohl jsem dělat regenraci, kterou jsem dělal celou zimu, nemohl jsem do bazénu ani do sauny. Potom na severském turné síly hodně docházely a teď už jsem mlel opravdu z posledního," říkal nejlepší český skokan sezóny.

I s tím se ale Roman Koudelka popasoval. Stejně jako s harrachovským víkendem, který strávil po pádu převážně v liberecké nemocnici. I to mu ale prý pomohlo. A sezónu korunoval druhým místem ve Willingenu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Kohout hodnotil sezónu spolu s českými skokany na lyžích

"Tam se mi všechno sešlo. Přišlo mi, že i kdybych udělal na hraně cokoli, vždycky bych skočil dobře. Takových pocitů bych chtěl zažívat v další sezóně co nejvíc," přeje si Koudelka.

Na to je ale třeba pořádně potrénovat. Ale ještě předtím si také odpočinout jak fyzicky, tak psychicky. A k tomu pomůže i pár piv. V případě lehounkého skokana Koudelky to platí doslova.

"Myslím, že dvě piva budou moje hranice a potom už asi budu padat pod stůl (smích). Jak říkám, sezónu jsem si užil, musím poděkovat klukům v týmu, Lukáši Hlavovi, s ním jsme se pořád tahali vzájemně nahoru. Letos to bylo super a doufám, že to tak bude pokračovat," doufá Roman Koudelka.

Hlava: Zahraniční trenéři nám otevřeli oči

To by určitě rád i Lukáš Hlava, který na 14. místo celkově ve Světovém poháru čekal do svých sedmadvaceti let. Sám ale těžko hledal, proč mu to tak dlouho trvalo.

"Nedokážu to specifikovat, ale asi je to věkem a dřinou a teď se mi to vrátilo. U někoho se to projeví třeba hned od začátku, v osmnácti letech, a dokáže se na vrcholu udržet. U nás přicházeli trenéři ze zahraničí a otevřeli nám oči a projevilo se to až teď, po pěti letech," našel možná tu pravou příčinu Lukáš Hlava.

Odkaz na práci předchozího trenéra - Rakušana Richarda Schallerta ostatně s díky zmínil i současný kouč David Jiroutek. Na nové tréninkové plány je ale ještě času dost.

"Těším se, že budu zase chvíli s rodinou, než začne zase příprava. Chtěl bych si udělat golfovou kartu, abych mohl chodit s klukama. Jestli bude víc času, tak možná stihnu nějakou dovolenou, ale to musíme naplánovat s přítelkyní,"spřádá plány na jaro Lukáš Hlava.

Janda: Volno je pro mě skoro sprosté slovo

Výjimkou mezi trojicí nejlepších Čechů je Jakub Janda. Ten už skončil i výše, před šesti lety Světový pohár vyhrál. Už tehdy ale vyhrožoval, že kariéru ukončí. Letos ovšem potvrdil, že platí předsezónní dohoda s novým manažerem, že bude pokračovat až do olympiády v Soči.

"Předsevzetí platí, k něčemu jsem se zavázal a to dodržím," prohlásil Janda a za otázku na to, jak bude trávit volno, reportérovi Tomáši Kohoutovi div s úsměvem nevynadal.

"Volno? To je snad pro mě sprosté slovo. Trošku jsem toho zameškal ve škole, takže se to budu snažit dohnat. A jestli se mi podaří někam odletět, to ještě nevím, nechávám to na poslední chvíli. U moře nebo vůbec na dovolené jsem nebyl už šest nebo sedm let a cítím, že by tělo něco takového potřebovalo," potvrzuje Jakub Janda po čem nejen skokani na lyžích po dlouhé sezóně touží.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme