Do nového roku vstoupí biatlonisté Světovým pohárem v Oberhofu

Loňský rok končili čeští biatlonisté v podstatě doma. Poslední závody Světového poháru hostila slovinská Pokljuka, kde Češi tráví spoustu času na soustředěních. Nový rok naopak zahájí příští týden v jednom z nejméně oblíbených areálů - německém Oberhofu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec zahájil účinkování v Hochfilzenu desátým místem ve sprintu | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Abych řekla pravdu, tak to těšení na závody se s Pokljukou nedá srovnat. Ale bude se něco dít a snad to bude příjemný,“ přiznává Gabriela Soukalová, která závodila v Oberhofu poprvé až vloni.

Ondřej Moravec zná tamní typicky hodně mlhavé prostředí přece jen lépe.

„Když jedete na závodiště, tak dole u hotelu je vidět normálně, třeba na 200 metrů. Ale pak přijedete na střelnici a tam se drží mlha.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonisté se připravují na úvodní závody Světového poháru v novém roce, které se konají v německém Oberhofu

Ale i závody bez mlhy už trojnásobný olympijský medailista v Oberhofu zažil.

„Zase to není úplně pravidlem. Na druhou stranu, když tam přijde nějaký ‚sajrajt‘, tak je velký. Jsou to takové Krušné hory,“ usmívá se Ondřej Moravec.

Kromě mlhy nebo větru mívali organizátoři problémy také s množstvím a kvalitou sněhu. Zvlášť když jen pár dnů před biatlonisty závodili v durynském areálu běžci na lyžích v rámci Tour de Ski. Ti ovšem letos Oberhof vynechávají.

„To je pro nás trochu výhoda. Připravenost areálu bude tak na vyšší úrovni než vloni nebo předloni,“ doufá Moravec.

A hlavně, Oberhof má své kouzlo pro biatlonisty i navzdory všem svým potížím. Společně s Ruhpoldingem je totiž tou největší fanouškovskou baštou.

V Oberhofu fanoušci biatlonem žijí

„Až je to místy přehnaný. Když člověk jede ke střelnici do stoupání, tak ani nemůže dýchat, protože tam všichni kouří vanilkový doutníky, pijou svařák a jiný alkoholický nápoje. A ty výpary cítit jsou,“ vysvětluje Ondřej Moravec.

„Ale to k tomu patří, lidi tím žijí. Přijdou v devět hodin ráno a stojí tam v mlze do sedmi do večera. Pak jdou domů a druhý den jsou tam znovu. Takže to má své pro a proti.“

Klady i zápory Oberhofu budou Ondřej Moravec, Gabriela Soukalová i další čeští biatlonisté znovu naostro pociťovat od příští středy do neděle.

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme