Liberec hostí juniorské mistrovství světa v klasickém lyžování

Liberec patří začátkem tohoto roku mezi centra světového klasického lyžování. Druhý lednový víkend v areálu ve Vesci závodili sprinteři v rámci Světového poháru a od dnešního dne se na severu Čech rozdávají medaile na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český junior Michal Bartůněk na trati ve Vesci | Zdroj: ČTK

Od pondělí do neděle se na Ještědu a ve Vesci představí 652 sportovců z 36 zemí. Velkou důležitost tomuto šampionátu přisuzuje prezident organizačního výboru Roman Kumpošt.

„To je přesně věková kategorie, kde už musíte být na medailové úrovni nebo dejme tomu do deseti nejlepších, abyste měl šanci i ve Světovém poháru kategorie dospělých. Věková kategorie juniorů končí ve dvaceti letech a dnes už musíte mít ve dvaceti takovou úroveň, abyste startovali ve Světovém poháru. Víceméně ti, kteří prošli medailovými umístěními ve světovém poháru, jsou z větší části dobře etablováni i ve světovém poháru."

Přehrát

00:00 / 00:00

Liberci jako pořadateli mistrovství světa věří i šéf Mezinárodní lyžařské federace

Mezi ně patří například Petter Northug a Dario Cologna. Mimochodem jejich dvaadvacetiletí bratři Thomas respektive Gianluca se v Liberci budou snažit navázat na své slavnější sourozence. Diváci se tak rozhodně mají na co těšit. S místem konání letošního mistrovství světa je kromě českých fanoušků spokojený i prezident mezinárodní lyžařské federace Gian-Franco Casper.

" Já věřím, že je Česká republika určitě dobrým místem pro MS. Máte tady mnoho skvělých expertů na jednotlivé disciplíny, kteří odvádí dobrou práci. Věřím, že šampionát ve vaší zemi bude úspěšný a jsem o tom přesvědčen."

Velmi důležití dobrovolníci

O hladký průběh šampionátu se bude starat také několik stovek dobrovolníků. O jejich přínosu a důležitosti rozhodně nepochybuje Roman Kumpošt.

"Jsem konfrontován s tím, že jiní říkají, abych spolupracoval jen s profesionálním týmem. Abych nebral dobrovolníky. Koho platíte, tomu nakážete, co má dělat. Nicméně já vždy říkám, že dobrovolník dělá spirit té akce, něco, z čeho vám běhá po zádech."

Slavnostní zahájení mistrovství světa začne na náměstí Edvarda Beneše v Liberci ve 20:00 a bude i součástí oslav 110 výročí vzniku tuzemského Svazu lyžařů.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme