Strachová věří, že jí starty ve sjezdech pomůžou i ve slalomu a obřím slalomu

Na olympijských hrách v Soči chce být soupeřkám nebezpečná ve více závodech, a tak se lyžařka Šárka Strachová vrací k tratím, na které už skoro zanevřela. V americkém Beaver Creeku se po pěti letech postavila na start sjezdu Světového poháru. A paradoxně v nejrychlejší disciplíně dosáhla lepšího výsledku než v prvním závodě sezóny při svém oblíbeném slalomu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká sjezdařka Šárka Strachová se 2. října v Brně sešla s novináři po vydařené čtyřtýdenní přípravě na sněhu v Chile

Česká sjezdařka Šárka Strachová se 2. října v Brně sešla s novináři po vydařené čtyřtýdenní přípravě na sněhu v Chile | Zdroj: ČTK

Ve finském Levi Strachovou sfoukl protivítr až na 54. místo. Při sjezdu nic podobného nehrozilo, a tak specialistka na slalom projela cílem jako 52. v pořadí. Umístění ale na rozdíl od slalomu v tomhle případě není podstatné. Hlavní bylo zkusit si po dlouhé době závodit jízdou střemhlav dolů a na jiném typu lyží.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šárka Strachová vysvětlila Janu Kalibovi, proč začala znovu jezdit sjezd

„Na začátku to byla trošku křeč, protože to je opravdu těžké a náročné. S těmi dlouhými lyžemi zatím nejsem ještě taková kamarádka jako se slalomkami a bohužel si v některých zatáčkách spíše hrají lyže se mnou, než že já bych si hrála s lyžemi,“ přiznává česká lyžařka, kterou jsme dříve ve výsledkových listinách nalezli pod dívčím jménem Záhrobská.

„Každou jízdou to ale bylo lepší a myslím si, že to bylo dobré a že mi každý další sjezd teď bude připadat mnohem jednodušší,“ říká Šárka Strachová z hor v americkém Coloradu po třech tréninkových jízdách a jedné závodní na trati, která vypadala pro ženský sjezd až nebezpečně, ale nakonec byla prý přijatelná.

K medaili v kombinaci je zatím daleko

Lyžařky na svahu v Beaver Creeku jezdily průměrnou rychlostí 90 kilometrů v hodině, ale technicky byl svah velmi náročný. Strachové záměrem je mít v Soči kromě slalomu i druhou disciplínu, ve které by mohla třeba i sahat po medaili. Na mistrovství světa se jí to dvakrát povedlo, v letech 2005 a 2007 skončila v kombinaci a superkombinaci pátá a čtvrtá. Jízdy v Beaver Creeku tento týden jí ale ukázaly, že k takovým metám je teď zatím daleko.

„Pokud chci bojovat na olympiádě o přední příčky, musím ještě hodně potrénovat rychlostní disciplíny. Ale sjezd v Soči je diametrálně odlišný od toho, co byl tady, takže uvidíme, je zatím celkem dost času na trénink,“ říká Strachová.

„Rychlé disciplíny nejezdím jen kvůli tomu, že se chci vrátit k superkombinaci, ale myslím si, že mi můžou pomoct i pro obří slalom a slalom,“ vysvětluje Šárka Strachová, která se teď bude dále zdokonalovat v rychlostních disciplínách v kanadském Lake Louise.

Jan Kaliba, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme