Google aktualizuje nabídku svých textových obrázků. Přidal zrzky i salát vhodný pro vegany

Společnost Google chce v rámci svých produktů vyjít vstříc co největšímu množství lidí. Pravidelně proto aktualizuje i nabídku textových obrázků ve svém mobilním systému Android. V rámci poslední úpravy tak například přizpůsobí emoji salátu tomu, aby vyhovoval i nárokům veganů. Mezi 157 novými symboly přibudou vedle salátu bez vajíčka také rolička toaletního papíru, cupcake i postavy se zrzavými a kudrnatými vlasy nebo pleší.

Mountain View (Aktualizováno: 18:42 10. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Emotikony jsou hitem smartphonů a sociálních sítí | Foto: flickr.com

Telefony se systémem Android zobrazovaly salát jako rozpůlené vejce v misce společně se salátovými listy a plátky rajčat. Šéfka designového týmu Googlu Jennifer Danielová na svém Twitteru potvrdila, že se emoji změní tak, aby fungoval všeobecně a splňoval nároky veganů, kteří nekonzumují žádné živočišné produkty.

Google vajíčko odmaluje, celý proces ale není tak jednoduchý. Emoji totiž musejí odpovídat technické normě Unicode, aby si piktogramy různých firem byly aspoň trochu podobné.

V případě salátu je podle Unicodu nařízeno, že emoji musí vypadat jako miska se salátem, rajčaty a dalšími ingrediencemi jako například okurkou.

Společnost Apple na svých zařízeních do salátu přidává červenou cibuli, Twitter a Facebook třeba olivy. Veganský salát s rajčaty od Googlu se majitelům zařízení objeví na podzim v souvislosti s aktualizací Androidu.

Nových textových obrázků přibude dohromady 157, uvádí britská televize Sky News. Vedle dlouho očekávaných postav se zrzavými a kudrnatými vlasy se nabídka rozroste také o emoji člověka s pleší, bagelu, roličky toaletního papíru, cupcaku, obličeje v chladu i horku nebo superhrdiny. 

Marie Štenglová, kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme