Žáci v Sydney utrpěli popáleniny při chemickém pokusu. Zasahovali záchranáři, hasiči i vrtulníky

Více než desítka žáků základní školy v Sydney utrpěla zranění během výuky, když se zvrtl vědecký experiment. Jak informoval zpravodajský server BBC News, nejméně dva žáci utrpěli těžké popáleniny a devět dalších lehčí. Podle prvních zpráv pokus zahrnoval hydrogenuhličitan sodný čili jedlou sodu a denaturovaný líh.

Sydney Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Laboratoř (ilustrační foto)

Žáci se zranili během nepovedeného pokusu (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Na místě neštěstí, které se odehrálo v pondělí v jednu odpoledne místního času (3.00 SEČ), zasahovali záchranáři, hasiči i vrtulníky. Podle Phila Templemena ze záchranné služby Nového Jižního Walesu školní experiment zkazil vítr, který rozfoukal používané chemikálie.

Žáci, kterým je deset až jedenáct let, utrpěli popáleniny na těle, obličeji i končetinách. Méně vážné zranění utrpěl i jeden z učitelů.

Zatím není známo, jaký druh experimentu se třída pokoušela provést. Na internetu patří k oblíbeným chemickým pokusům takzvaní Faraonovi hadi, při kterém se používá denaturovaný líh, cukr a jedlá soda.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme