Facebook je ve Velké Británii jen pro staré. Mladí ho opouštějí a dávají přednost jiným sociálním sítím

Je to oficiální: Facebook je pro starší uživatele. Mladší lidé dávají přednost jiným sociálním sítím a desítky tisíc jich Facebook opouští. Potvrzuje to zpráva výzkumné společnosti eMarketer, která se zaměřila na britský trh.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Facebook (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Tento rok Facebook opustí zhruba 700 tisíc britských teenagerů a mladých lidí. V roce 2018 pak bude Facebook ve Velké Británii používat něco přes dva miliony lidí ve věku od 12 do 17 let. Starších uživatelů pak bude o něco víc - ve věku od 18 do 24 let to bude asi 4,5 milionu lidí.

Na Facebooku dáme přednost lokálním zprávám, život v malých městech se zlepší, oznámil Zuckerberg

Číst článek

Velký úspěch ale Facebook zaznamenal hlavně u seniorů - lidé starší 55 let se podle výzkumu tento rok stanou druhou nejpočetnější skupinou uživatelů ve Velké Británii. Starší lidé podle výzkumu Facebook využívají hlavně při kontaktu s rodinou - se svými dětmi, vnuky a vnučkami.

Mladí Britové dávají přednost třeba Snapchatu. Podle analytika Billa Fishera ze společnosti eMarketer má Facebook ve Velké Británii skutečný problém udržet teenagery.

Facebooku se dlouho s tímto trendem dařilo bojovat i díky sociální síti Instagram, kterou Facebook v roce 2012 koupil. Poslední výzkum ale ukazuje, že mladí Britové i přesto dávají přednost jiným sociálním sítím. Například používání Snapchatu se za poslední tři roku zhruba zdvojnásobilo.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme