Facebook je ve Velké Británii jen pro staré. Mladí ho opouštějí a dávají přednost jiným sociálním sítím

Je to oficiální: Facebook je pro starší uživatele. Mladší lidé dávají přednost jiným sociálním sítím a desítky tisíc jich Facebook opouští. Potvrzuje to zpráva výzkumné společnosti eMarketer, která se zaměřila na britský trh.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Facebook (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Tento rok Facebook opustí zhruba 700 tisíc britských teenagerů a mladých lidí. V roce 2018 pak bude Facebook ve Velké Británii používat něco přes dva miliony lidí ve věku od 12 do 17 let. Starších uživatelů pak bude o něco víc - ve věku od 18 do 24 let to bude asi 4,5 milionu lidí.

Na Facebooku dáme přednost lokálním zprávám, život v malých městech se zlepší, oznámil Zuckerberg

Číst článek

Velký úspěch ale Facebook zaznamenal hlavně u seniorů - lidé starší 55 let se podle výzkumu tento rok stanou druhou nejpočetnější skupinou uživatelů ve Velké Británii. Starší lidé podle výzkumu Facebook využívají hlavně při kontaktu s rodinou - se svými dětmi, vnuky a vnučkami.

Mladí Britové dávají přednost třeba Snapchatu. Podle analytika Billa Fishera ze společnosti eMarketer má Facebook ve Velké Británii skutečný problém udržet teenagery.

Facebooku se dlouho s tímto trendem dařilo bojovat i díky sociální síti Instagram, kterou Facebook v roce 2012 koupil. Poslední výzkum ale ukazuje, že mladí Britové i přesto dávají přednost jiným sociálním sítím. Například používání Snapchatu se za poslední tři roku zhruba zdvojnásobilo.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme