Americký metalový zpěvák Blythe znovu míří před soud v Praze

Americký zpěvák Randy Blythe se vrací k pražskému soudu. Ten po měsíci pokračuje v projednávání smrti fanouška na koncertu metalové skupiny Lamb of God. Před měsícem jednání odročil kvůli nemoci znalce, navíc musí vyslechnout další svědky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký zpěvák kapely Lamb of God Randy Blythe (uprostřed) dnes vypovídal před Městským soudem v Praze. | Zdroj: ČTK

Podle obžaloby na koncertu skupiny před dvěma lety zpěvák Randy Blythe shodil jednoho z fanoušků z pódia. Mladík vážným zraněním později podlehl v nemocnici.

„Došlo u poškozeného ke krvácení do mozku, pohmoždění a otoku mozku, v důsledku čehož krátce na to upadl do bezvědomí,“ uvedl státní zástupce Vladimír Mužík.

O tom, že mladík zemřel, se zpěvák skupiny Lamb of God dozvěděl až o dva roky později, kdy ho na letišti v Praze zatkla policie.

Blythe vinu popírá. U soudu vypověděl, že v pražském klubu Abaton, kde v roce 2010 kapela vystupovala, byla nedostatečná bezpečnostní opatření. Fanoušci prý lezli na podium a hudebníky obtěžovali. Proto jednoho z nich odstrčil tak silně, že z pódia spadl.

Žalobce trvá na tom, že zpěvákovi muselo být jasné, jaké následky to pro mladíka mohlo mít. Blytheovi za těžké ublížení na zdraví hrozí až desetileté vězení. K soudu před měsícem ze Spojených států přijel a slíbil, že se vrátí znovu.

Petr Medek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme