Piráti chtějí příště kandidovat sami bez Starostů. ‚Volební koalice není trvalý projekt,‘ prohlásil Bartoš

Piráti budou v příštích sněmovních volbách, které se uskuteční za dva roky, kandidovat samostatně. Koalici se Starosty a nezávislými (STAN), kterou pro minulé volby utvořili, opakovat nebudou. V rozhovoru pro Novinky.cz to řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová vláda ihned po jmenování navštívila hrob TGM v Lánech.

Nynější koalici se STAN už Piráti opakovat nebudou (snímek po jmenování vlády v roce 2021) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Odděleně budou Piráti a STAN kandidovat i v příštím roce ve volbách do Evropského parlamentu.

Jsem připraven převzít otěže Pirátské strany. Mým cílem je stranu semknout, oznámil plzeňský hejtman

Číst článek

„Já si myslím, že spolu dovládneme v této vládě. Nepředpokládám, že bychom do velké volební vřavy za dva roky v té koalici znovu šli. (...) Ostatně volební koalice se dělá na to volební období, není to nějaký trvalý projekt,“ uvedl Bartoš pro Novinky.cz.

Koalice se STAN podle něj před sněmovními volbami v roce 2021 vznikla z obavy, aby příští vládu nesestavilo hnutí ANO s podporou SPD. „A myslím si, že za to Piráti zaplatili poměrně velkou daň,“ dodal.

Koalice PirSTAN skončila v minulých sněmovních volbách třetí za vítěznou koalici Spolu a hnutím ANO. Dohromady Piráti a Starostové získali 37 mandátů. Z toho Piráti ale mají jen čtyři poslance, a to kvůli tomu, že voliči na společných kandidátkách upřednostňovali kandidáty STAN.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme