Blokáda hranic bude přerušena „předběžně“ na týden

Rakouští odpůrci Temelína v 19:00 přeruší blokádu hraničních přechodů do jižních Čech, a to „předběžně na týden“. Jak odpoledne uvedl mluvčí Hornorakouské platformy proti atomovému nebezpečí Josef Pühringer, přerušení má posloužit politickým jednáním mezi českou a rakouskou vládou i Evropskou unií. Nyní jsou blokovány tři jihočeské přechody: Studánky, Přední Výtoň a Dolní Dvořiště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Miloš Zeman ale dnes v televizi Nova opakoval, že pod hrozbou blokád přechodů jednat s rakouským kancléřem Wolfgangem Schüsselem o jaderné elektrárně Temelín nehodlá. Připomněl, že projevil dobrou vůli se s kancléřem setkat koncem října, ale nikoli pod nátlakem.

Aktivista Pühringer vyzval vlády obou zemí, aby v příštích dnech navázaly dialog v zájmu okamžitého zastavení jaderné reakce a půlroční přestávky na přezkoumání ekologických dopadů Temelína. V případě nutnosti prý budou protesty pokračovat dalšími blokádami a „jinými účinnými prostředky a opatřeními“.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme