Popadané stromy, zatopené sklepy. Českem se přehnaly silné bouřky, večer se vrátí

Českou republikou se v noci přehnaly bouřky, postupovaly od jihozápadu k severovýchodu. Situace se už ale uklidňuje. Prší už jen místy na severu Čech nebo ve Středočeském kraji. Hydrologové nehlásí ani žádný povodňový stupeň. Popadané stromy komplikovaly provoz na železnici, hasiči pomáhali i s čerpáním vody ze zatopených prostor. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu, hasičů a webu Českých drah.

Praha (Aktualizováno: 9:14 12. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Popadané stromy a větve komplikují provoz na železnicích. (ilustrační foto) | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

„Bouřkové pásmo postupuje od západu přes Olomoucký kraj dále k severovýchodu. V bouřkách se ojediněle vyskytují nárazy větru kolem 25 m/s, kroupy a přívalové srážky,“ uvedli meteorologové.

Odpoledne a večer se bouřky vrátí. Objevit by se měly hlavně na jihu Česka, kde je mohou doprovodit i přívalové srážky. Meteorologové vydali výstrahu, která platí od úterního poledne pro jih republiky, Plzeňský kraj a Vysočinu.

Hasiči v postižených oblastech odčerpávali zejména vodu ze zaplavených míst, například v Praze zasahovali mezi 00.30 a 5.00 u 12 případů. „Jednalo se o zatopené prostory nebo popadané stromy,“ uvedli hasiči na twitteru.

Jihozápadem Čech se prohnala silná bouře. Až šesticentimetrové kroupy demolovaly auta

Číst článek

Popadané stromy komplikovaly také dopravu na železnici, v Plzeňském kraji to bylo v úseku Klatovy - Běšiny, v Jihočeském kraji mezi stanicemi Rybník a Loučovice a ve Středočeském kraji mezi Zručí nad Sázavou a Zbraslavicemi.

Všechny hlavní tratě jsou průjezdné, potíže jsou podle mluvčího Českých drah Radka Joklíka jen na regionálních železnicích. „Například Velký Luh – Luby u Chebu, kde je trať poškozená deštěm. Dále nejezdíme mezi Domažlicemi a Furth im Waldem, tam je problém na německé straně. A také na regionální trati v Jihočeském kraji Rybník – Loučovice, kde je po bouřce poškozená trolej. Všude máme náhradní autobusovou dopravu,“ řekl Radiožurnálu Joklík.

Nepříznivé počasí panuje i v sousedním Německu, provoz je tak přerušen i mezi stanicemi Furth im Wald a Domažlice. Vlaky zde nahradily autobusy.

Jana Magdoňová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme