SPECIÁL: Kauza Čapí hnízdo očima komentátora Jindřicha Šídla a bývalého žalobce Jana Vučky

Trestní stíhání všech obviněných v kauze Čapí hnízdo včetně premiére Andreje Babiše (ANO) bylo zastaveno. Městské státní zastupitelství v Praze tak rozhodlo po téměř čtyřech letech vyšetřování. Český rozhlas Plus k novému dění speciálně vysílal, hosty ve studiu byli komentátor Jindřich Šídlo a advokát a bývalý státní zástupce Jan Vučka.

Tento článek je více než rok starý.

Video Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V případu farmy Čapí hnízdo čelili premiér, jeho rodina i spolupracovníci obvinění z údajného dotačního podvodu. Podle státního zastupitelství však dokazování vyšetřovatelů vedlo k opačnému závěru, tedy že k dotačnímu podvodu nedošlo. 

S právním názorem dozorujícího státního žalobce Jaroslava Šarocha se později ztotožnil i vedoucí městský státní zástupce Martin Erazím. 

Rozhodnutí o zastavení stíhání v kauze Čapí hnízdo pošle nyní státní zastupitelství bezodkladně po nabytí právní moci nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi, který ho může zrušit. Čas na to bude mít tři měsíce.

Jan Burda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme