Celníci odhalili na Ostravsku nelegální výrobnu lihovin

Jeden z největších zátahů poslední doby proti nelegálním výrobcům tvrdého alkoholu mají za sebou celníci. V původně opuštěném továrním areálu v Ostravě - Mariánských Horách zabavili více než 373 tisíc lahví neokolkovaných destilátů nejrůznějších značek. V celních skladech skončilo i velké množství výrobních surovin, etiket, prázdných lahví a uzávěrů k nim. Daňový únik je předběžně vyčíslen na 21 miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nelegální výrobna lihovin | Zdroj: ČTK

Při zásahu nebyl nikdo zadržen, v továrně se totiž v té době nepracovalo. Velký rozsah podvodné výroby destilátů je z obrazového záznamu pořízeného celníky více než zřejmý.

"Zde máme zařízení, kde docházelo k této nelegální výrobě lihovin, jednak je to stáčecí linka, etiketovací zařízení, tady jsou zásobníky na líh, případně lihoviny," popisuje za Celní správu Michal Zapletal.

Organizátora výroby celníci znají, důkazy by mělo přinést vyšetřování. Trest? - kromě zabavení zboží, které bude zničeno, 5 až 12 let vězení. Postihu se nevyhnou ani odběratelé a prodejci - i těm jsou detektivové prý na stopě.

"Z hlediska dalšího šetření a z důvodu toho, že jsme správcem daně a nemůžeme hovořit o subjektech, tak se k tomu nemohu dál vyjádřit," říká Jiří Barták z Generálního ředitelství cel.

Marika Táborská, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme