Další jednání nad návrhem školského zákona

Kvůli návrhu školského zákona by se dnes měli znovu sejít vicepremiér a šéf Unie svobody-DEU Petr Mareš a ministryně školství, sociální demokratka Petra Buzková. Oba mají týden na to, aby jednali o sporných bodech předlohy a pokusili se dohodnout na kompromisním řešení. Dlouho očekávaný zákon, který má přinést do vzdělávacího systému mimo jiné změny maturit, Mareš kritizuje. Nesouhlasí s jeho koncepcí a chce, aby Buzková vypracovala jiný. Ta je ale ochotná jednat jen o dílčích úpravách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

školačka | Foto: Základní škola Hluboká nad Vltavou

K předloze má velké výhrady i opoziční ODS. Šéf školského výboru sněmovny Walter Bartoš Buzkové vyčítá, že předkládá zákon bez předchozí diskuse o jeho věcném záměru. "Bohužel paní ministryně zvolila zdánlivě jednodušší cestu a dala do toho zákona věci, které zdánlivě mohou být dobré, ale když je zkombinujete dohromady, tak je to jako dort, který vařili pejsek a kočička. Všechno dobré do něj dáme, ale všem z toho bude špatně. Musím říct, že ODS v žádném případě nemůže takový zákon podpořit, to je vyloučené."

Markéta Kaclová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme