Do Nového Bydžova se chystá až tisíc extremistů

V Novém Bydžově na Královéhradecku se chystají čtyři shromáždění a na nich až tisícovka aktivistů. Mezi nimi také příznivci extrémní pravice a levice. Pravicoví extremisté chtějí poukázat na zvýšenou kriminalitu ve městě, další tři ohlášená shromáždění pak reagují právě na akci krajní pravice a zastávají se místních Romů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový Bydžov se chystá na sobotní demonstraci | Foto: Jiří Fremuth

Z centra Nového Bydžova už zmizely odpadní koše, popelnice a další věci, které by mohly případným násilníkům posloužit.

Přehrát

00:00 / 00:00

RRž RR N.Bydžov-policisté se připravují na protiromské demonstrace.mp3

„Státní policie v týdnu obcházela podnikatele i domácnosti, hlavně po trasách, kudy půjdou pochody a všem doporučovala, jak se mají chovat, že by neměli nechávat automobily volně na ulicích a podobně,“ vysvětluje místostarosta města Bohumil Orel.

V samotném centru se zavře většina obchodů a restaurací. „Dole máme elektro, to zavřeme na sto procent a restauraci také. Když přijdou lidé na náměstí, tak akorát ze zvědavosti a určitě ne nakupovat. Nedělám žádné přípravy, jen si schovám auto. Ale budu mít otevřeno, já jsem nic neudělal,“ říkají místní podnikatelé.

Policisté zostřila dohled už včera, kdy čekala příjezd prvních radikálů. „Nebudeme demonstrovat svoji sílu, aby od rána, od šesti hodin všichni viděli, že policie v Novém Bydžově působí ve stovkách policistů, v žádném případě. My budeme reagovat na vzniklou situaci,“ říká velitel policejní akce Petr Krása.

Policie bude mít k dispozice vše od psů, po těžkooděnce až po vrtulník nebo vodní dělo.

Jiří Fremuth, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme