Během Prague Pride bude v sobotu omezen provoz v Praze. Průvod půjde z Václavského náměstí na Letnou

Kvůli průvodu festivalu Prague Pride bude v sobotu omezen provoz v centru Prahy. Omezení se dotknou řidičů i cestujících v městské hromadné dopravě. Oznámil to v úterý mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Devátý ročník festivalu, který přibližuje život leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT), letos připomene počátky aktivismu komunity. Přehlídka začala v pondělí koncertem a vyvrcholí právě sobotním karnevalovým pochodem centrem metropole.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Účastníci minulého ročníku Prague Pride. (archivní foto) | Foto: Marie Veselá | Zdroj: Český rozhlas

Průvod vyrazí v sobotu asi v 12.30 z Václavského náměstí ulicí Na Příkopě přes náměstí Republiky, Revoluční ulicí, Řásnovkou a Klášterskou ulicí na Dvořákovo nábřeží a pak přes náměstí Curieových a Čechův most na nábřeží Edvarda Beneše.

Začíná Prague Pride, letošní ročník připomene půl století od stonewallských nepokojů

Číst článek

„Komunikace na trase průvodu budou postupně uzavírány,“ sdělil Hofman. Předpokládá se účast několika desítek tisíc lidí, doplnil.

Na trase průvodu bude omezen i provoz tramvají a autobusů MHD. Dotkne se to zhruba mezi 13.15 a 14.45 linek vedoucích přes náměstí Republiky, ulice Revoluční a Na Františku a Čechův most.

Tramvajové linky 6, 8, 15, 26 a 41 budou v úseku mezi Masarykovým nádražím, respektive Florencí, a Strossmayerovým náměstím vedeny odklonem přes zastávky Těšnov, Štvanice a Vltavská. Linka 17 povede v úseku Staroměstská – Čechův most přes zastávku Malostranská.

Provoz autobusové linky 194 bude dočasně zcela přerušen a linka 207 povede v úseku Florenc – Staroměstská odklonem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme