Lékaři po očkování neskončili na jednotce intenzivní péče, vyvrací nemocnice v Motole poplašnou zprávu

Fakultní nemocnice v pražském Motole podává trestní oznámení kvůli šíření poplašné zprávy. Reaguje tak na příspěvky na sociálních sítích o lékařích, kteří měli po očkování proti koronaviru skončit na jednotce intenzivní péče. Nemocnice označila zprávu za dezinformaci.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K pátečnímu ránu zdravotníci aplikovali 170 670 dávek vakcíny proti koronaviru. Ilustrační foto | Foto: Karina Hessland | Zdroj: Reuters

Různí uživatelé na twitteru nebo facebooku uvádějí, že během čtvtečního rána dostalo druhou dávku vakcíny proti koronaviru deset lékařů a osm z nich museli následně zdravotníci hospitalizovat.

Interní materiály. Ministerstvo zdravotnictví tají analýzy dezinformací o covidu

Číst článek

Nemocnice se proti takovým informacím důrazně ohradila.

„Jedná se o dezinformace a vzhledem k tomu, že se v současné době nacházíme v nouzovém stavu a tyto informace můžou vyvolávat paniku ve společnosti a vážné obavy o zdraví a životy občanů, tak jsme se rozhodli podat trestní oznámení,“ řekla Radiožurnálu mluvčí největšího zdravotnického zařízení v zemi Ludmila Šimáčková.

Proti onemocnění covid-19 se v Česku očkuje od konce loňského prosince. Podle informací na webu ministerstva zdravotnictví dosud zdravotníci aplikovali 170 670 dávek. Používají se zatím vakcíny od firem Pfizer a BioNTech a od společnosti Moderna. U obou je nutné aplikovat dvě dávky.

FN Motol se důrazně ohrazuje proti tvrzení o zhoršení zdravotního stavu lékařů, kteří měli být údajně hospitalizováni na JIP po aplikaci druhé vakcíny proti COVID-19.

Jedná se o dezinformaci!

Nemocnice podává trestní oznámení za šíření poplašné zprávy.

13:54 – 22. 01. 2021

223 1335

Vendula Bartoňková, onz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme