Hrdina týdne. Velení koaličních sil ocenilo českého vojáka z polního chirurgického týmu

Český voják z polního chirurgického týmu se v Iráku stal Hrdinou týdne. Ocenění získal od velení koaličních sil, pod které česká jednotka spadá.

Irák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští vojáci při výcviku v Afghánistánu | Zdroj: 601. skupina speciálních sil

„Velmi rád bych zdůraznil, že se nejedná o ocenění za jednotlivý čin, ale jedná se o naprosto nadstandartní ocenění našeho vojáka za plnění úkolů během celého působení našeho týmu v sestavě mezinárodní polní nemocnice," vysvětlil Radiožurnálu mluvčí generálního štábu Jan Šulc, za co byl český nadporučík oceněn.

Tomu pogratuloval i náčelník generálního štábu armádní generál Josef Bečvář. „Gratulace a poděkování patří nejen oceněnému vojáku, ale i všem ostatním příslušníkům jednotky za jejich výkony a řadu zachráněných lidských životů. Během návštěvy u jednotky jsem se mohl přímo na místě seznámit s náročnými podmínkami, v nichž naši zdravotníci působí. Musím konstatovat, že jsou opravdovými profesionály na svém místě," řekl pro server army.cz.

Polní chirurgický tým v Iráku působí od prosince. Od té doby má za sebou zhruba 30 operací. Dvacetičlenná jednotka bude v Iráku působit do června.

Barbora Valášková, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme