Jubileum zastihlo Vlastu Chramostovou uprostřed práce

Pětasedmdesátiny oslavila významná česká herečka Vlasta Chramostová prací. Desítky gratulantů včetně prezidenta Václava Havla jí blahopřály během jejích představení v Divadle Kolowrat i na scéně historické budovy pražského Národního divadla, kde účinkuje v Jiráskově Lucerně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V.Chramostová a V. Havel | Foto: Michal Kamaryt

Vlasta Chramostová byla po válce v angažmá v Olomouci a Brně, od roku 1950 působila 20 let v pražském Divadle na Vinohradech. Začátkem 70. let hrála v Krejčově Divadle za branou a poté následoval zákaz činnosti. Podepsala Chartu 77 a pořádala bytová představení. Po listopadu 1989 začala žít svůj "třetí život - život návratů". Necelý rok poté se stala po Emě Destinnové, komorním pěvci Bedřichu Plaške a Vendelínu Budilovi čestnou členkou české první scény.

Po náročné ortopedické operaci se nyní Vlasta Chramostová znovu pustila do práce: kromě rolí v Jiráskově Lucerně a v inscenaci Ruce Venušiny sestavené z básní Jaroslava Seiferta dostala příležitost i v České televizi, kde s režisérem Jaroslavem Brabcem právě dotočila snímek Samota. Silný příběh vychládajícího manželství bude mít televizní premiéru v lednu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme