K protestujícím nemocnicím se zřejmě brzy přidají další

Na situaci v zadlužených krajských nemocnicích upozorňují velmi důrazně lékaři - v Havlíčkově Brodě a v Jihlavě neslouží přesčasy. Podle Martina Engela z předsednictva Lékařského odborového klubu nebude trvat dlouho a k těmto dvěma nemocnicím na Vysočině se připojí další zařízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

počítačový tomograf | Foto: Vojenská nemocnice Olomouc

"Dneska už to není o tom, že bychom mohli tlačit nahoru, ale spíše bojujeme o to, aby nešly dolů. Veškeré reorganizace jsou spojené s tím, že se začíná zasahovat do osobního hodnocení směrem dolů. A to je podle mne situace nepřijatelná. Každý by hájil ve své profesi to, aby se jeho ekonomická situace nehoršila. Není to způsobenou naší vinou, my pracujeme stále víc a víc - a přitom by se dalo říci: za méně peněz," zdůraznil Engel.

o finančních problémech tohoto resortu v teď mimořádně jednají poslanci. Vyžádala si to ODS, která viní vládu z toho, že zdravotnictví dovedla do krize. Do Sněmovny přijeli také hejtmani, kteří o současných problémech chtějí mluvit s ministryní Marií Součkovou. Více zde.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme