Koalice se poradí, jak vládnout do voleb

Naposledy před Vánocemi se dnes na zámku v Kolodějích sešli šéfové stran vládní koalice, tedy ČSSD, KDU-ČSL a Unie svobody. Chtějí hlavně bilancovat uplynulý rok, během kterého kabinet Vladimíra Špidly nahradil staronový tým premiéra Stanislava Grosse. Měli by probírat také dlouhodobé úkoly vlády do příštích voleb v roce 2006.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek

Miroslav Kalousek | Foto: Stanislav Peška

Špičky koalice se schází pár dní poté, co se jí podařilo ve sněmovně navzdory kritice opozice prosadit státní rozpočet na příští rok, klíčový zákon pro každou vládu. Vedle aktuálních věcí se budou zabývat především dlouhodobými úkoly s výhledem do poloviny roku 2006, kdy se mají konat volby do Poslanecké sněmovny.

Podle šéfa křesťanských demokratů Miroslava Kalouska se nebudou řešit žádné sporné body. "Je to předvánoční setkání koalice, to znamená nebudou na pořadu žádná kontroverzní témata, spíše zhodnocení letošního roku a rozhovory o vylepšení mechanismu a procedur koaliční komunikace, aby nám to lépe ladilo do příštího roku," řekl Kalousek.

Mezi priority vlády patří ozdravění veřejných financí, podpora rodin s dětmi či boj proti korupci. Opozice ale tvrdí, že koalice stát čím dál víc zadlužuje, občanům a podnikatelům jen komplikuje život a skutečné problémy země neřeší.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme