Kohout: Legislativa umožňuje v tendrech prát špinavé peníze

Podle člena Národní ekonomické rady vlády, ekonoma Pavla Kohouta vede stávající legislativa k tomu, že ve veřejných zakázkách se v Česku perou špinavé peníze. Kohout z vládní rady, v níž má na starosti veřejné zakázky a důchodovou reformu, odchází.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ekonom Pavel Kohout | Foto: Alžběta Švarcová

V rozhovoru pro pořad Dvacet minut Radiožurnálu Kohout mimo jiné řekl, že současný zákon o veřejných zakázkách umožňuje vítězství předem vybraného uchazeče.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ekonom Pavel Kohout o zákonu o veřejných zakázkách

„Ve skutečnosti existující zákon pro veřejné zakázky je vlastně zákonem pro praní špinavých peněz. Současný zákon umožňuje vybudovat veřejnou zakázku tak, aby vyhrál předem určený zájemce.“

„Dokáže eliminovat konkurenci, protože když se podíváte, jak je každé oznámení o veřejné zakázce strukturováno, tak vždycky je tam třeba určitá pasáž, která má název Kvalifikační kritéria. A u těch kvalifikačních kritérií, když to jenom maličko přeženu, tak si můžete třeba nadefinovat, že uchazeč musí mít v názvu tři písmena,“ uvedl ekonom Pavel Kohout.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po půlnoci. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Martin Veselovský, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme