Krize ČT neporušuje podle Kavana demokracii v ČR

Navzdory vyhrocené situaci v České televizi, není v České republice podle ministra zahraničí Jana Kavana porušována demokracie, včetně svobody slova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf české diplomacie to uvedl v osobním dopise, který zaslal Evropské komisi, Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a Mezinárodní federaci novinářů.

Ministerstvo také přivítalo novelu zákona o České televizi, kterou schválila vláda a která, pokud ji schválí i parlament, umožní České republice lépe dostát svým závazkům. K novele se pro Český rozhlas vyjádřil tiskový mluvčí ministerstva Aleš Pospíšil.

Na silnou odezvu zahraničních institucí a médií na situaci v České televizi dnes reagoval také první náměstek ministra zahraničí Pavel Telička. Podle něho to výrazně ovlivňuje mezinárodní pověst České republiky.

Jak Telička zdůraznil, Evropská komise by uvítala, kdyby byla co nejdříve v parlamentu projednána a schválena novela zákona o České televizi a Českém rozhlase.

Milan Kopp, Jitka Kučerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme