Jednotlivé rány, přenesení palby i přepadení. Havířovští strážníci cvičí v nové laserové střelnici

Městská policie v Havířově má novou laserovou střelnici. Speciální systém strážníkům vyhodnocuje jejich výkony a upozorňuje je na nejčastější chyby. Střílet můžou na terč nebo si zvolit simulaci nejrůznějších situací, například přepadení. Městská policie navíc ušetří za náboje.

Havířov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městská policie Havířov | Foto: Monika Pustovková

Strážník Lumír Bráš právě otevírá kufřík, ve kterém je cvičná zbraň. „Je to maketa zbraně CZ 75 a celé to funguje na bázi laseru. Na plátně vidíme nápis, že střelec je připraven, takže můžeme začít,“ popisuje Českému rozhlasu Ostrava.

Přehrát

00:00 / 00:00

Havířovští strážníci cvičí v nové laserové střelnici. Více si poslechněte v reportáži Kláry Křižákové

„Pak nám to celé program vyhodnotí, kolik je průměr, kolik jsme odstříleli ran,“ dodává strážník.

Před chvílí jsme se dívali na terč, který byl umístěný na plátně, kde je okolo příroda. „Teď jsme měli mířenou střelbu. Jde upravit vzdálenost terče, to znamená deset, když to posunu na patnáct metrů,“ říká.

Obrazovku strážník ovládá cvičnou pistolí jako myší: „Lze to ovládat myší nebo zbraní.“

„Střelby na střelnici ostrým střelivem zůstávají,“ říká ředitel Městské policie Havířov Bohuslav Muras. „Ale při tom nácviku hlavně u mladších strážníků, kteří ještě nemají praxi, je třeba zkvalitnit, zekonomičnit střelby. Tady na tom trenažeru se dá naučit jedna mířená rána, jednak rychlé přenášení střelby. Můžeme to vyhodnocovat, takže je to pro nás velkým přínosem i ekonomicky.“

Promítací plátno spolu se simulátory a úpravou místnosti stály havířovskou městskou policii 287 tisíc korun. Střelbu tady bude trénovat všech 117 strážníků.

Klára Křižáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme