Ministryně spravedlnosti Helena Válková nemá jisté, jestli zůstane ve funkci

Osud ministryně spravedlnosti Heleny Válkové za hnutí ANO v čele rezortu je nejistý. Šéf ANO a vicepremiér Andrej Babiš nevyloučil, že ji vymění. O tom, že by v čele spravedlnosti mohla skončit, se spekuluje už několik dní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helena Válková

Helena Válková | Foto: Filip Jandourek

Na opakované dotazy, jestli navrhne odvolání ministryně spravedlnosti, řekl šéf ANO Andrej Babiš, že může vyloučit pouze smrt, a dál to nechtěl komentovat. Jasně se tedy za svou ministryni nepostavil.

„Paní Válková teď řeší problémy s platy a já se k tomu nechci vyjadřovat,“ prohlásil Babiš.

Šéfka resortu skrz mluvčí vzkázala Českému rozhlasu, že teď řeší problém, jak vláda zareaguje na verdikt Nejvyššího soudu o platech soudců. Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD se po zasedání kabinetu nechal slyšet, že ho velmi nemile překvapilo, že soudci už podali na 1 300 žalob, ve kterých se domáhají vyšších platů.

Prezident Miloš Zeman při návštěvě Ústeckého kraje řekl, že o odvolání ministra rozhoduje premiér. Podle něj je Válková profesionálka, která se poctivě snaží řešit problémy v české justici.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme