Malichernost, řekl Zeman o kancléřovu rybníku načerno. Mynář si podle něj povolení sežene

Prezident Miloš Zeman považuje Mynářův rybník zbudovaný bez stavebního povolení za malichernost. Uvedl to na dotaz jednoho ze čtenářů serveru ParlamentniListy.cz. Řekl, že věří, že si kancléř stavební povolení k rybníku vyřídí dodatečně. Mynář rybník v Osvětimanech postavil před 13 lety. Podle Reportérů ČT, kteří s informací přišli, z něj navíc částečně zasněžuje vlastní sjezdovku, na což ale také nemá podle Vodohospodářského úřadu povolení.

Tento článek je více než rok starý.

Vintířov (Aktualizováno: 10:14 20. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman během návštěvy Karlovarského kraje.

Miloš Zeman během návštěvy Karlovarského kraje. | Foto: Hrad.cz | Zdroj: Kancelář prezidenta republiky

Čtenář serveru se ptal, proč prezident považuje Vratislava Mynáře za nejlepšího kancléře, když nezískal prověrku a bez povolení si vybudoval rybník.

Mynář vlastní v Osvětimanech rybník bez povolení. Neoprávněně z něj má zasněžovat vlastní sjezdovku

Číst článek

„Za prvé, proč považuji Mynáře za nejlepšího kancléře? Protože s ním mám hlubokou každodenní zkušenost, kterou tazatel zcela pochopitelně míti nemůže. Připouštím, že v jeho případě není porušován žádný zákon, protože žádný zákon neukládá kancléři prezidenta republiky mít bezpečnostní prověrku. Pokud jste tak malicherný, že vás vzrušuje nějaký rybníček na černo, já věřím, že pan kancléř si ono povolení následně opatří,“ cituje server odpověď Miloše Zemana.

Mluvčí Jiří Ovčáček na dotaz serveru iROZHLAS.cz, zda prezidentovi nevadí, že jeho kancléř porušuje zákon, odpověděl: „Vaše interpretace nikoho nezajímají. Vyjádření není nutné ‚dovykládat‘. Průměrně inteligentní člověk pochopí.“ Na zopakovaný dotaz ke kancléřovi pouze dodal: „Vyjádření pana prezidenta je jasné.“

Kancléř Mynář kromě rybníku v Osvětimanech vlastní i penzion, v němž při svých návštěvách Zlínského kraje přespává například i prezident. Mynář je navíc v obci zastupitelem za Stranu práv občanů – Zemanovce, za kterou byl zvolen i tamní starosta Aleš Pfeffer.

Jako dezinformátor ruského typu jste zcela záměrně vynechal druhou část vyjádření pana prezidenta: Věřím, že pan kancléř si ono povolení následně opatří.

10:25 – 20. 03. 2019

1 9

Na zjištění novinářů Mynář reagoval natočeným videem.

„Povolení k zasněžování ze strany vodoprávního úřadu není dosud vydáno. O povolení si zažádal provozovatel sjezdovky někdy minulý týden a ještě to není rozhodnuté,“ řekl Deníku N mluvčí Jan Pašma.

ogo, ako, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme