Na Mladoboleslavsku havaroval kamión s naftou

Žádné mimořádné škody na životním prostředí nezpůsobila dnešní havárie cisterny s naftou na silnici u Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku. Většinu uniklé nafty se podařilo hasičům ještě dopoledne zachytit a přečerpat. Do okolí vyteklo jen několik desítek litrů. Nehoda se stala u křižovatky mezi obcemi Čistá a Bítouchov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přečerpávání nafty z havarovaného kamionu s českolipskou značkou na silnici I/38 bylo ukončeno po desáté hodině. Před půl jedenáctou členové hasičského záchranného sboru postavili kamion na kola, ale vyzvedávat ho na přepravní kamion budou členové hasičského sboru z Kolína, kteří mají vyzvedávající jeřáb s potřebnou tonáží. S průjezdností silnice v obou směrech se počítalo kolem už 12. hodiny.

Celou akci pro Český rozhlas zhodnotil mluvčí hasičského záchranného sboru Ladislav Křivan. "Zásah byl hodnocen jako průměrný, to znamená tak, jak odpovídá náročnosti postavení na kola nebo vytažení cisterny na 10 000 litrů. V tomhle případě to byla částečně i vina řidiče, protože ten nákald neměl upevněný tak, jak by si přeprava této látky zasluhovala."

Podle tiskového mluvčího hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Ladislava Křivana se hasiči nejdříve snažili omezit únik nafty a čekali na příjezd odborné firmy. "Nafta vytéká z netěsností horních poklopů. Zasahuje tam jednotka Hasičského záchranného sboru z Mladé Boleslavi a připravuje se na přečerpání. V 8:45 měla dorazit druhá cisterna, která k tomu bude sloužit, a poté se počítá s postavením cisterny na kola."

Podrobnosti o nehodě sdělil Českému rozhlasu Ladislav Mareš z okresního ředitelství policie v Mladé Boleslavi. "Zatím z nezjištěných příčin za odbočkou na obec Čistá vjel řidič do levého příkopu, kde zůstalo vozidlo nakloněno. Vrchním víkem cisterny vyteklo zhruba 100 litrů nafty, zbytek byl hasiči zajištěn a nafta bude odčerpána. Provoz na komunikaci byl sveden do jednoho jízdního pruhu a řízen policisty. Ke zranění osob nedošlo, pravděpodobnou příčinou může být i mikrospánek řidiče."

Markéta Kaclová, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme