Na železniční trati mezi Prahou a Plzní začne výluka

Na frekventované trati mezi Prahou, Berounem a Plzní začnou od pondělí 11. července jezdit rychlíky v jiných časech. Některé vlakové spoje nepojedou vůbec. Důvodem je oprava trati v úseku mezi pražským Radotínem a Dobřichovicemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní nádraží v Plzni | Foto: Monika Červená

Cestující musejí počítat s výlukovým jízdním řádem. Budou muset také použít náhradní autobusovou dopravu. Výluka ovlivní vlakové spoje na trati Praha – Rudná u Prahy – Beroun. Na trati Praha – Beroun platí od 11. července do 5. srpna výluka, která změní jízdní řády většiny vlaků.

Rychlíky, které vyjíždějí z hlavního nádraží v Praze a ze Smíchova, pojedou ve směru Plzeň o osm minut dříve, další vlaky o 15 minut dříve a odklonem přes Rudnou u Prahy. V opačném směru přijedou vlaky do Prahy o zhruba 10 minut později.

Navíc v době od 11. do 27. července probíhá další výluka mezi Zdicemi a Březnicí. To ovlivňuje také spoje na trati Zdice – Protivín, tedy vlaky směřující do Příbrami a Českých Budějovic. Rychlíky Praha – Příbram – České Budějovice budou mezi 11. až 27. červencem 2011 nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Praha – Březnice a opačně, v úseku Praha hlavní nádraží – Smíchov nejezdí vůbec.

České dráhy připravily v souvislosti s výlukami opatření v železniční dopravě, včetně výlukových jízdních řádů.

Monika Červená, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme