Nároky Ronalda Laudera vůči České republice jsou neoprávněné

Rozhodl o tom rozhodčí tribunál v Londýně. Americký podnikatel požadavky vznesl kvůli investici v televizi Nova. Verdikt předal tribunál našemu ministerstvu financí. ČRo 1 - Radiožurnálu to potvrdila Petra Hajíčková z tiskového odboru.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Hájíčková zdůraznila, rozhodčí tribunál shledal, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ČR v době vydání licence společnosti CET 21 neučinila nic, co by porušovalo dohodu o ochraně investic uzavřenou mezi Českou republikou a Spojenými státy.

Verdikt rozhodčího tribunálu přivítali předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Martin Muchka a mluvčí společnosti CET 21 Martin Chalupský. Podle Muchky verdikt víceméně potvrzuje předpoklady rady. Upozornil zároveň na to, že dosud neskončilo druhé arbitrážní řízení ve stejné věci. Dodal, že Lauder se jistil a paralelně podal tu samou žalobu prostřednictvím společnosti CME. -

Chalupský poznamenal, že vlastník licence na vysílání Novy - společnost CET 21 rozhodnutí arbitráže vítá, i když nebyla přímým účastníkem sporu. Pokud jde o další řízení, jde podle něj o prakticky identický spor.

Jan Rosenauer, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme