V úseku s omezením na D1 u Domašova hořel kamion. Dálnice byla několik hodin uzavřená

Požár kamionu, který začal hořet v úseku s dopravním omezením na 170. kilometru D1 u Domašova ve směru na Brno, v sobotu ráno zcela zastavil dopravu na dálnici. Kvůli dopravnímu omezení bylo nutné ji uzavřít, aby hasiči mohli oheň zlikvidovat, řekli ČTK mluvčí jihomoravských hasičů a policistů. Provoz byl před 14. hodinou obnoven v obou směrech, stále se tvoří kolony.

Aktualizováno Domašov (Aktualizováno: 13:46 19. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár kamionu v omezení zcela uzavřel dálnici D1 u Domašova | Zdroj: HZS Jihomoravský kraj

„Požár byl nahlášen v 06.31, hořel kamion převážející součástky. Dálnici bylo nutné uzavřít, hasiči na dálnici museli najet v protisměru. Když se na místo dostali, byl celý kamion v plamenech. Oheň se podařilo zlikvidovat v 08.09, vrak ale bude muset z dálnice odstranit specializovaná firma,“ uvedl dopoledne mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Uzavírka v dopravním omezení komplikovala dopravu. Policisté auta posílali na objízdnou trasu u Devíti křížů a Ostrovačic přes Říčany, Říčky a Domašov.

„Navzdory mírnějšímu sobotnímu provozu je objízdná trasa přetížená. I na dálnici se v obou směrech tvoří kolony. Řidiče, kteří uvízli na dálnici v uzavřeném úseku se policisté snaží navést pryč z uzavřené dálnice, což je vzhledem k omezení komplikované,“ konstatoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Na místě požáru byla podle zasahujících policistů poškozená vozovka a až do odstranění vraku kamionu byla dálnice obousměrně uzavřená. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme