Obyvatelé Třebíče zvonili klíči a žádali odchod vedení města

Asi 1600 lidí se dnes sešlo na masové demonstraci v Třebíči. Protest se konal přímo na hlavním Karlově náměstí. Jeho hlavním cílem bylo sepsání petice za odstoupení rady města. Vše odstartovalo několik skandálů - od střílení na služebně městské policie přes machinaci s pozemky až po zrušení komunikace s médii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace v Třebíči | Zdroj: ČTK

Rozčílení obyvatelé Třebíče žádali okamžité odvolání rady města. Situace ve městě je podle nich už naprosto neúnosná. "Vadí mi ta neprofesionalita. A určitě hrají do své kapsy a podle toho to také vypadá. Když už kradou, tak to aspoň musí umět schovat," uvedl jeden z demonstrujících Třebíčanů.

Na podium vystoupili lídři opozičních stran a z rady města dorazil pouze starosta Ivo Uher. Na jeho vystoupení ale Třebíčané reagovali převážně pískotem. Hlavním tématem diskuse byl mluvčí radnice Ivan Přibík, kterému radní zakázali svobodně mluvit a tím nastala situace, která teď v Třebíči připomíná cenzuru.

"Mně sem přivedl strach z návratu totalitního režimu. Děje se to už delší dobu a myslím si, že tím manuálem, který dostal pan Přibík se to jen potvrdilo," uvedla jedna z obyvatelek Třebíče.

Na přetřes se dostalo také chování třebíčských radních před kamerami České televize. A vyjádření místostarosty Stanislava Masného, který prohlásil, že bude do úřadu chodit s pistolí pod kabátem. A pokud si někdo něco dovolí, tak mu prý "urazí palici".

Když starosta z náměstí odcházel, tak po něm lidé házeli vajíčka, která se následně rozprskla o fasádu radnice. Ivo Uher pak v úkrytu radničního foyer novinářům stále tvrdil, že v Třebíči je všechno v pořádku. Za všechno mohou podle něj pouze média.

"Radnice města funguje tak, jak má. Jestli se tady objevila nějaká mediální pěna, tak já si myslím, že to skutečně není nic víc - jenom ta mediální pěna," uvedl starosta Uher. O odstoupení ze své funkce prý neuvažuje: "O tom rozhodne zastupitelstvo. Já si nemyslím, že existuje zásadní důvod k tomu, abychom odstupovali."

Pod petici za odvolání rady města, která byla hlavní částí demonstrace se podařilo Třebíčanům přímo na náměstí nakonec nasbírat 1600 podpisů. Petice bude pokračovat až do čtvrtka, kdy ji chtějí lidé předat zastupitelům.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme