Odcházejícího Jahna by mohl ve vládě nahradit Telička

Místopředseda vlády pro ekonomiku, nestraník Martin Jahn dává přednost odborné kariéře a do konce roku opustí vládu. Nebude proto ani volebním lídrem ČSSD v Praze. Dnes to oznámil předseda vlády Jiří Paroubek. Potvrdil také, že o možném nástupu do vlády jedná s bývalým diplomatem a evropským komisařem Pavlem Teličkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vicepremiér pro ekonomiku Martin Jahn | Zdroj: ČTK

Opouštím politiku, protože se chci věnovat odborné kariéře, řekl dnes Martin Jahn. S ČSSD ale bude dál spolupracovat na přípravě volebního programu. Spekulace, že odchází kvůli obavě ze sbližování ČSSD a KSČM dnes Jahn odmítl.

"Můj negativní vztah ke KSČM jako takové je známý, na druhou stranu pro mně je důležitá kvalita zákonů tak, jak se schvalují a také proto chci zůstat na té odborné úrovni, takže sbližování s KSČM nevidím jako důvod mého odchodu z vlády," řekl Jahn.

Premiér Paroubek během návštěvy Francie potvrdil, že vyjedná s bývalým eurokomisařem Pavlem Teličkou o jeho možném nástupu do vlády i o tom, že by místo Martina Jahna mohl vést pražskou kandidátku sociální demokracie.

Paroubek novinářům řekl, že jednání s Teličkou jsou ve stavu jakéhosi polotovaru a budou pokračovat. "Určitě není možné hovořit o tom, že by pan Telička nastoupil za čtrnáct dní, nebo nějakém jeho konkrétním angažmá," zdůraznil předseda vlády.

Martin Jahn měl být ve volbách do Poslanecké sněmovny v Praze soupeřem předsedy ODS Mirka Topolánka. Podle ODS odchod Martina Jahna z politiky dokazuje prudký příklon ČSSD doleva. Předseda občanských demokratů Mirek Topolánek řekl, že je mu lhostejné, kdo za ČSSD proti němu bude v Praze kandidovat ve volbách do sněmovny.

"Ukazuje to, že splaskla další mediální bublina premiéra Paroubka. Pokládám to za jeho další prohru. V této souvislosti bych ho chtěl znovu vyzvat, aby neutíkal do Ústeckého kraje a utkal se se mnou právě v Praze, protože to má svoji logiku," řekl Topolánek.

Martin Hromádka, Lucie Husárová 1, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme