ODS chce po Bártovi vysvětlení o sledování politiků agenturou ABL

Vedení ODS chce po ministrovi dopravy Vítu Bártovi vysvětlení, jaká byla role agentury ABL ve sledování politiků v Praze 11. To je jeden z výsledků jednání Výkonné rady Občanských demokratů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr dopravy Vít Bárta (Věci veřejné) před zasedáním vlády ČR | Foto: Tomáš Adamec

Výkonná rada ODS považuje informace o sledování politiků ODS bezpečnostní agenturou ABL zveřejněné v médiích za alarmující. Vedení strany před chvílí vyzvalo bývalého majitele agentury ABL a dnes ministra dopravy Víta Bártu, aby vše veřejnosti vysvětlil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání Výkonné rady ODS v pořadu Stalo se dnes okomentoval analytik ČRo Petr Nováček

„Premiér Nečas odmítá, aby mu Vít Bárta cosi vysvětloval mezi čtyřma očima, ale ať to veřejně vysvětlí. Výkonná rada vyzvala Bártu, aby tak učinil. Co je zajímavé, že to není nijak termínováno. Vít Bárta zase říká, že veřejně nic říkat nebude, protože záležitostí se už zabývá policie,“ popisuje spor analytik ČRo Petr Nováček.

Výkonná rada také dnes prohlásila, že prioritou vlády je v tuto chvíli příprava a prosazení skutečné důchodové reformy. Shoda na důchodové reformě otestuje podle vedení ODS soudržnost celé vládní koalice.

„Zatím co TOP 09 a ODS se v tomto směru asi nějak dohodnou, tak Věci veřejné mají už nějakou dobu odlišný názor na důchodovou reformu, takže tady se dá čekat střet i v koalici, nebo alespoň velmi tvrdé dohadování,“ myslí si Nováček.

Zbyněk Zykmund, Lenka Rafaelová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme