Ostravské romské hlídky v pátek skončí

Romské hlídky, které od středy sledují dění v několika ostravských lokalitách, ukončí svou činnost v pátek odpoledne. Jejich členové tvrdí, že v Ostravě je v těchto dnech klid a k žádným konfliktům mezi Romy a příslušníky majoritní společnosti nedochází.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlídky měly v noci navštívit i některé restaurace a diskotéky, aby zjistily, jestli tam někdo Romy nediskriminuje. Šéf Romské občanské iniciativy Mikuláš Horváth ale přiznal, že v noci nikde nebyli, a to kvůli natáčení televizní reportáže pro pořad Na vlastní oči. Poznatky z činnosti hlídek Romové chtějí následně vyhodnotit a v pondělí předat policii.

Romové před dvěma týdny pohrozili, že utvoří ozbrojenou domobranu, protože policie není v Ostravě schopna zajistit jejich bezpečí zejména před skiny. Po jednání s vedením severomoravské policie však přistoupili na to, že do ulic města vyšlou jen neozbrojené hlídky.

Marika Táborská, Tomáš Piňos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme