Ostravské romské hlídky v pátek skončí

Romské hlídky, které od středy sledují dění v několika ostravských lokalitách, ukončí svou činnost v pátek odpoledne. Jejich členové tvrdí, že v Ostravě je v těchto dnech klid a k žádným konfliktům mezi Romy a příslušníky majoritní společnosti nedochází.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlídky měly v noci navštívit i některé restaurace a diskotéky, aby zjistily, jestli tam někdo Romy nediskriminuje. Šéf Romské občanské iniciativy Mikuláš Horváth ale přiznal, že v noci nikde nebyli, a to kvůli natáčení televizní reportáže pro pořad Na vlastní oči. Poznatky z činnosti hlídek Romové chtějí následně vyhodnotit a v pondělí předat policii.

Romové před dvěma týdny pohrozili, že utvoří ozbrojenou domobranu, protože policie není v Ostravě schopna zajistit jejich bezpečí zejména před skiny. Po jednání s vedením severomoravské policie však přistoupili na to, že do ulic města vyšlou jen neozbrojené hlídky.

Marika Táborská, Tomáš Piňos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme