Peake: Očekávám, že nový prezident bude méně chytrý a více moudrý

Dnes se vláda loučí s končícím prezidentem Václavem Klausem. V pátek bude inaugurace nového prezidenta. Miloš Zeman se už nechal slyšet, že chce vládě víc mluvit do její práce a bude častěji chodit na jednání kabinetu. Je to jeho ústavní právo, říká vicepremiérka Karolína Peake.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Peake při brífinku po jednání strany LIDEM | Foto: Filip Jandourek

Konstruktivní a korektní, tak označila vicepremiérka a šéfka strany LIDEM Karolína Peake vládní spolupráci s odcházejícím prezidentem Václavem Klausem. Od nového prezidenta pak prý očekává, že bude ‘méně chytrý a více moudrý‘.

Miloš Zeman hned po svém zvolení stranu LIDEM kritizoval a Karolínu Peake nepozval ani na žádné jednání. Podle Zemana není strana liberálních demokratů legitimní vládní stranou, protože neprošla volbami, a nemá tak podporu voličů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ranního interview Radiožurnálu byla vicepremiérka Karolína Peake, šéfka strany LIDEM.

„Poznámky přicházejícího prezidenta Miloše Zemana nejenom vůči straně LIDEM, ale i vůči mně osobně, mě poněkud překvapují, ale nebudu mu platit stejnou mincí,“ řekla k tomu Peake.

Dodala, že vztahy s přicházejícím prezidentem se zlepšovat nechystá. „Já jsem nic neudělala pro jejich zhoršení, proto nepovažuji za nutné je vylepšovat. Já se samozřejmě s novým prezidentem ráda setkám, byť proto on nevidí důvod,“ zdůraznila.

"Pokud ale my nejsme legitimní stranou v Poslanecké sněmovně, pak někteří senátoři, například pan senátor Dryml, který byl zvolen za ČSSD a přestoupil do Strany práv občanů Zemanovci, není legitimním senátorem,“ připomněla.

Martina Spěváčková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme