Počet nemocných stoupá

Chladnější počasí posledních dnů se podepsalo i na počtu nemocných v západní části středočeského regionu. Hygienici stále hovoří o průměrném výskytu akutních respiračních onemocnění, přesto u dětí došlo v minulém týdnu k výraznému zhoršení. Ani praktičtí lékaři okresu Jablonec nad Nisou nehlásí za období posledních sedmi týdnů žádný dramatický nárůst chřipkových onemocnění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nemocnice

Chladnější počasí posledních dnů se podepsalo i na počtu nemocných v západní části středočeského regionu. Hygienici stále hovoří o průměrném výskytu akutních respiračních onemocnění, přesto u dětí došlo v minulém týdnu k výraznému zhoršení. Celkově se nemocnost na Rakovnicku a Kladensku pohybuje na hranici 1200 případů na 100 tisíc obyvatel, což je v mezích sezónního normálu. V posledních dnech však výrazně narostl počet dětí, kterých s chřipkami dorazilo do ordinací praktických lékařů v přepočtu o tisíc více proti předchozímu týdnu. Podle hygieniků tak na 100 tisíc dětí připadá více než 2000 akutních respiračních onemocnění. Nejvíce se pak na tomto trendu podepsali školáci. Naopak u dospělých došlo k ústupu chřipek a u populace nad 60 let je situace zcela beze změny, tedy 400 nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Praktičtí lékaři okresu Jablonec nad Nisou nehlásí za období posledních sedmi týdnů žádný dramatický nárůst chřipkových onemocnění. Přesto podle hlavního epidemiologa okresu Jablonec nad Nisou Michala Litova jsou zdravotníci a hygienici ve střehu. Končí totiž interval od posledního protichřipkového očkování a lidé začínají ztrácet protilátky. Pokud by se ještě nyní nechali očkovat, pak by byli očkováni i proti typu chřipky, která propukla v jihovýchodní Asii. Přirozenou obranou je přísun vitamínů. Ale pro zajímavost. V západní Evropě je dnes očkováno 80 procent rizikové populace, mezi kterou patří starší generace a děti. U nás je však očkováno pouhých třicet procent.

Markéta Kaclová, Zdenka Schovánková, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme