Jermanová obvinila Kalouska z organizování útoků a šikany, opoziční politiky označila za ‚užitečné idioty‘

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) v prohlášení uvedla, že v posledních osmi měsících čelí spolu se svou rodinou řízenému nátlaku, obtěžování a šikaně. Mediální kauzy týkající se služebního auta využívaného jejím manželem a smluv s externisty na krajském úřadu byly podle ní načasovány do začátků jejího těhotenství a období po porodu dcery, aby měly maximální psychologický dopad.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová na únorovém sněmu hnutí ANO

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová na únorovém sněmu hnutí ANO | Foto: Jan Handrejch / Právo | Zdroj: Profimedia

Z organizování útoků Jermanová obvinila mimo jiné předsedu poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska. Ten to odmítl. „To je taková hloupost, že to nestojí za komentář,“ řekl Kalousek.

Manžel hejtmanky Jermanové jezdil krajským autem jen soukromě, nevykazoval ani najeté kilometry

Číst článek

Kalousek řekl, že se mu jako středočeskému poslanci nelíbí, jak hejtmanka hospodaří s rozpočtovými prostředky. „Nelíbí se mi to dokonce do té míry, že si myslím, že by se na to měl podívat státní zástupce, jestli to nehraničí s trestným činem,“ uvedl.

Trestní oznámení chce Kalousek podat po 8. dubnu. Protože neví, kdo smlouvy s externisty podepsal, nebude na konkrétní osobu. „Ale to je výlučně můj postoj a nic neorganizuji,“ dodal.

Vedení kraje v čele s Jermanovou nyní čelí kritice i kvůli množství externích smluv, které uzavřelo v roce 2017. Za služby typu „analýza hudebních festivalů“ nebo „poskytování zpětné vazby“ zaplatil kraj tehdy celkem pět milionů korun, jak upozornil server SeznamZprávy. Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí řekl, že by se hejtmanka k celé věci měla jasně postavit. 

‚Antibabiš agenda‘

Vybraní opoziční politici za STAN a ODS podle hejtmanky slouží Kalouskovi jako užiteční idioti a jsou jeho loutkami.

„Výsledkem je šikanování mojí osoby, mé rodiny a zaměstnanců krajského úřadu, vše za účelem antibabiš agendy pana Kalouska,“ dodala.

ČTK, kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme