Policie se chystá obvinit v případu loupežné série v Praze další lidi

Pražská policie odtajnila detaily o největší sérii majetkové trestné činnosti za posledních deset let. Skupina zatím čtyř odhalených pachatelů loupila v bankách, hernách a kasinech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Pachatelé se k činům přiznali, informuje pražská policie. Teď je trojice lupičů ve vazbě, hrozí jim v případě uznání viny 10 až 15 let vězení. Čtvrtý odhalený muž je mrtvý. V lednu se zastřelil v obchodním centru Paladium v Praze. Kriminalisté se shodují - jednali velmi agresivně a organizovaně.

"Techniku používali minimálně - mobilní telefony a tak dále, věci, o kterých je obecně známo, že policie využívá při pátrání, tak na to byli velice opatrní, velice konspirativní. Využívali mrtvých schránek, setkání přes další osoby. Proto samotné pátrání probíhalo v duchu mravenčí práce," potvrdil policejní komisař Richard Nekejchal.

Muži mají bohatou kriminální minulost, dodávají vyšetřovatelé. A podle nich se jí budou věnovat i dále. Skupina lupičů provedla 30 přepadení v Praze a jejím blízkém okolí. Mnohé oběti po jejich útoku skončily v péči lékařů kvůli šoku. Vyčíslená škoda pak dělá zhruba devět milionů korun.

Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme