Předpověď počasí na pondělí 12. září

Meteorologové předpovídají převážně oblačno a na větščině území přeháňky, odpoledne místy i bouřky. Odpolední teploty 22 až 25 stupňů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

oblačno

Mělká tlaková níže začíná postupovat z našeho území k severovýchodu.

Očekávejte oblačno až skoro zataženo. Zpočátku jen ojediněle, postupně na většině území se objeví přeháňky. Odpoledne lze místy očekávat i bouřky, zejména na Moravě. V jižní polovině území bude přechodně polojasno. Teploty vystoupí na 22 až 25 stupňů, na západě Čech kolem 20. V 1000 metrech na horách 17 stupňů. Slabý proměnlivý vítr do 10 km/h se bude měnit na mírný západní až severozápadní 10 až 25 km/h.

UPOZORNĚNÍ: V bouřkách se ojediněle mohou vyskytnout přívalové srážky.

Tlak mírně stoupne.

Předpokládané množství srážek: 2 až 13 mm, v bouřkách kolem 30 mm

Biopředpověď: 2 - střední zátěž.

Očekávaný přechod studené fronty může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaků, zejména s anginou pectoris. Předpokládaný výskyt bouřek může zvýšit zátěž zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních osob.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Erupční aktivita slunce je střední.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme