Přepadení vozů s penězi přibývá, říká ředitel bezpečnostní agentury

V Přemyslovicích na Prostějovsku dnes ráno ozbrojení lupiči přepadli vůz převážející peníze. Podle nepotvrzených informací ukradli asi 30 milionů korun. Ředitel a předseda představenstva bezpečnostní agentury G4S Pavel Ivanyi upozorňuje, že přepadení vozů, které převážejí peníze, v poslední době přibývá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dodávka bezpečnostní agentury, kterou ozbrojení lupiči přepadli v obci Přemyslovice na Prostějovsku. Na zadních dveřích jsou znatelné díry po kulkách | Zdroj: ČTK

Není to zdaleka první podobný incident u nás, ale co do uloupené částky se řadí k těm nejvážnějším. Řekl byste, že ta dnešní přepadová akce byla typická, pokud jde o zranitelná místa při podobném transportu?

Na prvním místě bych ještě chtěl říct, že jsme všichni samozřejmě mimořádně šťastní, že obsluha vozidla vyvázla z přepadení bez zranění a že se nikomu v okolí nic nestalo. To je samozřejmě to první, o co máme starost.

K vaší otázce - nemyslím si, že by se dalo říct, že to je atypická akce. Poslední dobou je takových přepadení víc - od začátku roku je to čtvrté přepadení. Navíc všechna, pokud z médií vím, byla s použitím zbraní. A toto přepadení je první, kdy útočníci takzvaně použili těžké zbraně, a to je samozřejmě mimořádně znepokojující.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem večerních Ozvěn dne na Radiožurnálu byl ředitel a předseda představenstva bezpečnostní agentury G4S Pavel Ivany

Je pravidlo, že při takových akcích musí někdo vynášet informace zevnitř - z firmy nebo úřadu, které si převoz peněz objednaly, nebo z bezpečnostní agentury?

Je těžké odpovědět, zda musí. Jenom v naší společnosti, největší na trhu v přepravě hotovosti v České republice, pracuje několik set lidí. V obou dalších společností pracují také stovky lidí. Takže opatření, která máme, jsou tajná.

Když s nimi seznámíme naše zaměstnanci, jde stovky lidí a nelze dál mluvit o tajemství. Kudy auto jede a kdy jede, je samozřejmě tajné, a pokud to někdo ví, tak se to nějak dozvědět asi musel.

Ozbrojení lupiči přepadli na Prostějovsku dodávku s penězi, ukradli asi 30 milionů

Číst článek

Můžete zmínit opatření, která mají zajistit co největší ochranu před podobnými útoky?

Takových opatření je celá řada. Samozřejmě o nic nechceme detailně mluvit. Některá zná pouze několik z našich zaměstnanců-specialistů. V tomto ohledu je důležité, že v souvislosti s nárůstem brutality těchto přepadení a množství přepadení zintenzivňujeme tato opatření. To vede k nárůstu nákladů, a to se následně ukazuje v ceně našich služeb, což naši zákazníci nevidí rádi.

U nás je ale bezpečnost posádky a nám svěřených finančních prostředků na první místě. Takže se tomu nemůžeme vyhnout. Pokud to takhle půjde dál, tak je (opatření) budeme muset pořád navyšovat, abychom kladli odpor.

Martin Křížek, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme