Přerovští kriminalisté řeší mnohamiliónový podvod

Největší případ podvodu na Přerovsku řeší tamní kriminalisté. Hranická firma předloni začala lidem prostřednictvím 25 dealerů z celé republiky nabízet úvěry v rozpětí od 100 tisíc do 10 miliónů korun. Zájemci museli v den podpisu smlouvy splnit následující podmínku: složit deseti procentní akontaci a úrok ve výši 9, 3 procenta z celé částky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer | Zdroj: AFP

Většině lidí však firma úvěr nakonec neposkytla a zálohy nevrátila. Vyšetřování případu jehož spis obsahuje několik tisíc stran trvalo celý rok a okradené klienty vyslýchali policisté po celé republice.

Podrobnosti má mluvčí přerovské policie Oldřich Bereza: "Je to velice složitý a náročný případ, kde bylo až 12 tisíc strtan v tomto spise. Jedná se v této době o největší případ, kdy je tam škoda až 34 miliónů korun českých. Jedná se o firmu z okresu Přerov, která prováděla úvěry a požadovala od více jak 700 lidí peníze, které pak nevrátila. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až do výše 12 let."

Markéta Kaclová, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme