Prezident vyčká dalšího kroku KDU-ČSL

O současné politické situaci a vývoji ve vládní koalici informoval premiér Stanislav Gross prezidenta republiky. S Václavem Klausem se sešli odpoledne na Pražském hradě na žádost předsedy vlády. Podle Grosse vzal prezident informace na vědomí, ani jeden se ale víc nechtěl ke schůzce vyjadřovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Klaus a S. Gross | Foto: Marta Myšková

"Informoval jsem pana prezidenta o výsledcích našeho sjezdu s tím, jaká tam byla přijata i politická stanoviska, včetně stanovisek týkajících se budoucnosti vlády České republiky. Informoval jsem také pana prezidenta i o výsledcích dnešního dopoledního jednání v rámci koalice," řekl pak Gross novinářům.

Prezident později zástupcům médií řekl, že za současné politické situace čeká na další tah. Ten může přijít po středečním jednání celostátní konference KDU-ČSL. "Sděluji upřímně, vážně a jednoznačně, že jsem byl na dnešním jednání informován předsedou ČSSD o průběhu sjezdu, co z výsledku sjezdu vyplývá pro něj a sociální demokracii," shrnul prezident. Premiér ho také informoval o výsledcích dnešního jednání koalice. "To je všechno, žádné spekulace tam prováděny nebyly. Pro mě teď je krokem čekání na další tah, který může přijít od KDU-ČSL zítra."

Už minulý týden vyjádřil Václav Klaus přesvědčení, že mu strany koalice v co nejkratší době oznámí, jaké budou jejich další kroky a zda jejich většinová vláda v současné koaliční podobě nadále trvá. Připomněl, že v případě pádu nynější vlády, bude stejně jako při loňské vládní krizi žádat záruky, že nový ministerský tým se může ve sněmovně opřít o většinu, tedy alespoň o 101 hlas.

Milan Kopp, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme