Při požáru bytu v Ostravě se zranilo 18 lidí. Další hasiči evakuovali

Celkem 18 lidí se ráno zranilo při požáru bytu v Ostravě. Nadýchali se kouře. Dalších 20 lidí hasiči evakuovali. Škoda se pohybuje okolo milionu korun. Řekl to mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Příčinu hasiči zjišťují.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahují u Nemocnice Na Bulovce | Foto: Hasičský záchranný sbor ČR

Byt v osmipodlažním panelovém domě začal hořet v pátek okolo 2.30. Jako první na místo dorazili policisté, kteří se snažili pomáhat obyvatelům domu. Přitom se čtyři nadýchali kouře. Podobně se zranilo a muselo být ošetřeno i dalších 14 obyvatel paneláku.

„Hasiči vyvedli z bytů s pomocí dýchacích masek celkem 26 osob, dalších 20 lidí bylo evakuováno a vyšlo ven podle jejich pokynů. K dispozici jim byl u domu velký hasičský evakuační autobus, kde dostali deky i teplé nápoje," uvedl mluvčí.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 25 minut, uhasili jej za dalších 20 minut. Plameny poškodily obývací pokoj bytu 2+1, balkon a část fasády, další škodu v celém bytě napáchal silný kouř a vlivem velkého žáru i prasklé etážové topení. Voda z něj vytopila hořící byt i byt pod ním. Předběžná škoda byla odhadnuta na milion korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme