Přívalový déšť vyhnal skauty z brněnského Mariánského údolí

Jako v pasti se večer ocitlo 2 500 skautů, kteří jsou na tradičním jamboree v Mariánském údolí v Brně. Po vydatném lijáku začala stékat voda z okolních strání a část tábořiště se ocitla pod vodou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči | Foto: Jan Rosenauer

Bezmála tisícovku dětí i dospělých museli v noci evakuovat brněnští hasiči z jejich tábořiště v Mariánském údolí v Líšni. Do Brna přijeli na tradiční mezinárodní jamboree.

Polovinu obřího stanového městečka ale po silném přívalovém dešti zaplavila voda, a tak museli pryč. Útočiště našli na čtyřech místech v Brně a okolí, dostali horký čaj a deky. Dalších 1 500 skautů zůstává ve stanech. Podle mluvčího jihomoravských hasičů Jaroslava Haida o jejich případném přesunu do sucha rozhodne krizový štáb. Nikdo z účastníků jamboree nebyl zraněn, hmotné škody zatím nevznikly.

Na místě už neprší a situace se zlepšila. Jak informoval za skauty Roman Šantora, v současné době jsou evakuovaní na čtyřech místech v Brně - v sokolovnách a tělocvičnách. Znovu ujistil, že nikdo ze dvou a půl tisíce účastníků z 18 zemí jamboree Orbis 2006 nebyl zraněn. Evakuaci podle něj brali sportovně, byť si stihli v noci vzít s sebou jen to nejnutnější.

Část ze 650 dětí a dospělých se zřejmě do stanového městečka znovu vrátí.

Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme