Sněmovna dnes mimořádně jen o odvolání RRTV

I přes ostré protesty a nesouhlas opozice zahájila odpoledne Poslanecká sněmovna schůzi, která má rozhodnout o odvolání členů Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. To je jediný bod programu schůze, který dolní komora v úvodu jednání schválila nejtěsnějším poměrem hlasů. Předtím nepodpořila návrh ODS, aby jednání o odvolání rady odročila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parlament ČR, Poslanecká sněmovna | Foto: Jan Rosenauer

Mimořádná schůze poslanecké sněmovny se sešla na základě výzvy koaličních poslanců a na programu má jediný bod - odvolání rady pro rozhlasové a televizní vysílání. K dalšímu jednání se pak dolní komora sejde zřejmě až příští týden - kvůli tomu, že se poslanci včera nedokázali dohodnout na programu schůze. Jak předseda Vlády Vladimír Špidla, tak předseda sněmovny Lubomír Zaorálek jsou přesvědčeni, že šlo právě o pokus zablokovat odvolání vysílací rady, a to ze strany ODS. "Je zřejmé, že to je pokus zabránit tomu, aby se o velké radě jednalo ve sněmovně takto."

Mnozí ale poukazují na slabost vládní koalice, jejíž poslanci se nedostavili v plném počtu. K tomu Lubomír Zaorálek Radiožurnálu řekl: "Nemám pocit, že by tam byly až tak velké nedisciplinovanosti, především proto, že chyběli poslanci, kteří jsou v zahraničí a tam většinou se dodržuje určitá parita stoprocentní, aby to neovlivnilo výsledek hlasování ,ale je pravda, že stoprocentní nebylo ani to hlasování a kdyby byla ta jednota naprostá, tak že by ten program prošel."

K projednání desítek dalších bodů, které byly na původním programu včerejší nakonec rozpuštěné schůze, se poslanci sejdou zřejmě až příští týden.

Markéta Kaclová, Milada Richterová, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme