Sníh v Karlovarském kraji odstřihl 24 tisíc domácností od elektřiny

Rozsáhlé výpadky proudu má za následek sněžení, které v noci na úterý zasáhlo Karlovarský kraj. Bez proudu bylo k 8.00 až 24 000 domácností, uvedla mluvčí ČEZ pro západní Čechy Soňa Holingerová. Případů, kdy popadané stromy poškodily vedení elektřiny, zatím spíše přibývá. Největší problémy jsou v podhorských oblastech. Na odstranění výpadků energetici od noci pracují, uvedla Holingerová.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

HZS Karlovarského kraje

Spadlé stromy komplikují i dopravu. | Foto: HZS Karlovarského kraje

Zatímco ve 4.00 evidovali energetici deset výpadků na vysokém napětí, o hodinu později to bylo už 13 výpadků a k 8.00 evidovali energetici 18 výpadků. „Týká se to hlavně podhorských oblastí od Chebska až po Karlovarsko,“ popsala Holingerová.

Bez proudu je od noci Krajková a okolí, Kraslice a Luby u Chebu, Oloví na Sokolovsku, na Karlovarsku okolí Nejdku, Hůrky, Olšová Vrata nebo Kolová.

„Lidé mohou poruchy hlásit přes aplikaci Proud nebo přes webové stránky bezstavy.cz. Samozřejmě i přes zákaznickou linku, ta ale může být kvůli četným poruchám přetížená,“ doplnila Holingerová.

Na likvidaci následků sněžení pracují i hasiči. Ti v Karlovarském kraji vyjížděli už ke zhruba 140 událostem, většinou ke spadlým stromům. Výjezdy ale zatím neustávají.

V noci na úterý napadlo v Karlovarském kraji až 20 centimetrů mokrého a těžkého sněhu. Ten láme stromy a větve. Kromě rozvodů elektřiny komplikují spadlé stromy i dopravu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme